Wolna Strefa

LISTOPAD

Opublikowano: 28.11.2019

Zazwyczaj mamy dość czasu, jeśli potrafimy go dobrze wykorzystać.” Johann Wolfgang Goethe

Listopad rozpoczęliśmy od świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych, z tej okazji wzięliśmy udział w wieczornym różańcu, który odbył się na naszym parafialnym cmentarzu.W niedzielę 3 listopada 2019 roku po Mszy św. o godz. 9.30 w Parafii Zwiastowania Pańskiego w Piotrkowicach odbył się konkurs „Wszystkich Świętych - Świętymi bądźcie, bo ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!”. W konkursie wzięło udział 27 uczestników – uczniów szkoły z Piotrkowic i Włoszczowic oraz dorośli, w tym nasi klubowicze, a nawet wychowawcy. Tego dnia nietrudno było zauważyć, że w kościele jest większa niż zwykle liczba wiernych. W końcu każdy chciał zobaczyć tylu świętych jednocześnie, a może i nawet posłuchać o sekrecie świętości. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi albumami, młodsi figurkami świętych, a pozostali otrzymali Dyplomy Uczestnika oraz słodycze.


Obchodziliśmy również urodziny klubowiczów urodzonych w miesiącach wakacyjnych oraz w październiku i listopadzie. Były życzenia, małe prezenty, słodki poczęstunek oraz tort, a na zakończenie dnia odbyły się rozgrywki w gry edukacyjne oraz integracyjne.


W ramach sekcji plastycznej malowaliśmy farbami Polskie Symbole Narodowe: godło, czyli białego orła na czerwonym tle ze złotą koroną na głowie oraz biało-czerwoną flagę. Kolorowaliśmy również misie z racji przypadającego w tym miesiącu Dnia Pluszowego Misia. Ponadto rozpoczęliśmy intensywnie pracę przy świątecznych dekoracjach.


Na zajęciach muzycznych śpiewaliśmy piosenki patriotyczne do akompaniamentu gitar oraz powoli zaczęliśmy poznawać słowa i akordy do kolędy i nowych pastorałek pod czujnym okiem Pani Karoliny i Pana Sławka. Razem z Panią Karoliną trenowaliśmy śpiew nowo poznanych pastorałek.

Na sekcji tanecznej pod kierunkiem pani Klaudii, grupa taneczna kontynuowała naukę nowego układu choreograficznego, który zaprezentuje w naszym klubie na spotkaniu świąteczno-mikołajkowym 15 grudnia. Intensywnie ćwiczyliśmy, przyswajając kolejne kroki i elementy akrobatyczne.

Na sekcji tanecznej pod kierunkiem pani Klaudii, grupa taneczna kontynuowała naukę nowego układu choreograficznego, który zaprezentuje w naszym klubie na spotkaniu świąteczno-mikołajkowym 15 grudnia. Intensywnie ćwiczyliśmy, przyswajając kolejne kroki i elementy akrobatyczne.

Na sekcji sportowej dużym zainteresowaniem cieszyła się gra zręcznościowa „Ring Toss”, która wymagała dużej zręczności i celności ze strony uczestników gry. Często też graliśmy w piłkarzyki, bilard oraz cymbergaja. Korzystaliśmy również z naszej klubowej siłowni.W ramach sekcji misz-masz graliśmy w różne gry planszowe, edukacyjne, pamięciowe, umysłowe. Graliśmy w kalambury, którego hasła związane były z różnymi kategoriami, m.in. zwierzęta, znane postacie, rośliny, filmy, książki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry: „Pędzące żółwie”, „Uno”, „Kot Stefan”, „Domino”, „Bierki’. Graliśmy również w warcaby.


Stałym programem naszego codziennego dnia są zajęcia edukacyjno- wyrównawcze, podczas których odrabiamy lekcje. Nasi stali klubowicze powoli wdrożyli się do tej systematycznej pracy.


Rozpoczęliśmy również przygotowania do Jasełek, które odbędą się piętnastego grudnia. Sporządziliśmy scenariusz poszczególnych występów, rozdaliśmy role, przydzieliliśmy je klubowiczom, a także przeprowadziliśmy pierwsze próby.