Wolna Strefa

Czas do szkoły

Opublikowano: 09.09.2019

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

Piękne i wakacyjne miesiące szybko minęły i nastał czas, by wrócić do szkoły. Ten powrót był wyjątkowo długo wyczekiwany przez naszych klubowiczów, ponieważ rozpoczęli rok szkolny w nowo wybudowanym, nowoczesnym budynku Zespołu Placówek Oświatowych imienia świętego Jana Pawła II w Piotrkowicach w gminie Chmielnik. Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Piotrkowicach było połączone z Wojewódzką Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020.


Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10 mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Następnie zainteresowani przenieśli się przed nowiutki budynek szkoły.

Wstęgę uroczyście przecięła nasza klubowiczka Kinga Cieplińska, przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

Podczas wydarzenia nie brakowało ważnych osobistości. Pojawili się między innymi wiceminister Sportu i Turystyki Anna  Krupka, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, kurator świętokrzyskiej oświaty Kazimierz Mądzik. Biskup Marian Florczyk poświęcił budynek i tablicę imienia Jana Pawła II.

 

Uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny, a na scenie zaprezentowali się,    w krótkiej części artystycznej uczniowie, w tym też nasi klubowicze.Po okolicznościowych przemówieniach, podziękowaniach i części artystycznej gości zaproszono do wnętrza budynku.Uczniowie byli zachwyceni szkołą. Dużymi salami, a przede wszystkim ich wyposażeniem. Uczniom, w tym naszym klubowiczom uczęszczającym do nowej szkoły życzymy wielu sukcesów w nauce.