Wolna Strefa

10.07.2017 - 14.07.2017

Opublikowano: 15.07.2017

Kolejny tydzień wakacji rozpoczęliśmy od zajęć sportowych. Skłoniły nas ku temu rozgrywki LWS, w których tym razem wystąpiła nasza młodsza drużyna. Rozgrywki Ligi Wolnych Stref odbyły się w dniu 12 lipca na boisku Orlika w Pierzchnicy. Rozegraliśmy wówczas 4 mecze, w tym z drużyną z Sędziejowic, Skrzelczyc, Oboźnej i Przededworza. Największe emocje towarzyszyły podczas meczu z WS Przededworze i ten mecz uznajemy za najbardziej udany.

W dniu 13 sierpnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. W wycieczce wzięli udział dzieci i młodzież z Celin i sąsiadujących miejscowości oraz klubów w Szyszczycach, Sędziejowicach i Przededworzu. W Energylandii korzystaliśmy z różnorodnych atrakcji w trzech strefach podzieleni na mniejsze grupki. Tym razem naszą przygodę rozpoczęliśmy od strefy ekstremalnej a zakończyliśmy na dziecięcej. Przygodą ekstremalną była podróż 40m wzwyż na tzw. wieży zrzutu Tsunami Drop. Następnie odbyliśmy podróż na Viking Roller Coaster, a następnie na najbardziej ekstremalnym urządzeniu w całym parku-Roller Coaster Mayan. Konstrukcja jest wysoka na 33 m zaś wagoniki osiągają prędkość 80 km/h. Następnie skorzystaliśmy z łagodnych wodnych atrakcji typu spływ łódką Atlantis, byliśmy w kinie 7D. Zjeżdżaliśmy kolejką Roller Coaster Formuła1 oraz kolejką Boomerang Roller Coaster, która umożliwia podróż do tyłu i do przodu z dużą prędkością. Korzystaliśmy z zabawy auto zderzakami Formuła1. Kilka razy zjeżdżaliśmy kolejką Dragon Roller Coaster, która przypadła do gustu naszym dzieciom. Patrycja i Nikola były na najbardziej ekstremalnych urządzeniach w całym parku; Space Gun, Space Booster, Aztec Swing. Podziwialiśmy akrobacje wykonane w pojazdach typu; samochód, kład, ścigacz, rower. Na zakończenie dnia zawitaliśmy do strefy dziecięcej, gdzie odpoczęliśmy.

W dniu 14 lipca w ramach "Sportowego Lipca" organizowanego przez Chmielnickie Centrum Kultury w Chmielniku wybraliśmy się na basen "Koral" do Morawicy. Na basenie zajęcia odbywały się pod kierunkiem p. Grzegorza Stępnia. Dzieci mogły korzystać z nauki pływania oraz wszystkich dostępnych atrakcji typu; grota solankowa, jacuzzi, zjeżdżalnie.

W dniu 15 lipca w ramach "Sportowego Lipca" wzięliśmy udział w II Chmielnickim Rajdzie Rodzinnym. Nasza grupa uczestniczyła w biegu na 3 km. Wszyscy entuzjastycznie ukończyli w/w trasę i otrzymali medale. Na zakończenie dla uczestników był przygotowany poczęstunek.

zajęcia sportowe

rozgrywki LWS w Pierzchnicy

wycieczka do Energylandii

wyjazd na basen KORAL do Morawicy

II Chmielnicki Rajd Rodzinny